Porady

Czarny Piątek

czarny piątek promocje

Black friday w Polsce jest to dzień, w którym chyba wszyscy idą do galerii handlowych i łapią okazję. W ten dzień praktycznie wszystkie sklepy oferują swoje produkty, po bardzo zaniżonych cenach. W tym roku przypada on na 23 listopada i jak pokazują wskaźniki sprzedaży, Polacy o tym wiedzą i się na to przygotowują. Od początku listopada ilość sprzedanych ubrań spada, jednak jest to chwilowe i 23 listopada będzie miał miejsce znaczny skok sprzedaży. Warto, także zaznaczyć, że Polacy używają słów promocja i wyprzedaż jak synonimy, jednak różnią się one znacząco. Czarny piątek promocje, będą to obniżki produktów, które mają nawet 1 dzień, 2 tygodnie itd. Jeśli chodzi o bilbordy czarny piątek wyprzedaże, to oznaczają one obniżenie cen produktów, które się nie sprzedały i są końcówkami serii.

Czarny Piątek promocje

Jest to dzień, w którym każdy sklep organizuje dla swoich klientów super okazję. Bardzo często godziny otwarcia są wydłużane, ponieważ ilość ludzi jest tak ogromna. W Stanach Zjednoczonych, bo stamtąd pochodzi to święto, na zakupy przychodzi ponad 100 mln Amerykanów i każdy z nich wydaję średnio po 400 dolarów. Większość sklepów osiąga w tym dniu rekordową sprzedaż, więc nie ma co dziwić, że jest to najważniejszy dzień dla galerii handlowych.

Czarny Piątek wyprzedaże

Czyli wyprzedaże końcówki serii. Są one najbardziej zaznaczone w salonach samochodowych i sklepach z ubraniami. Czasami można dostać koszulki wartę 200 zł, za bezcen. Warto zainteresować się tym tematem przed 23 listopada, ponieważ idąc bez planu na taki szalony dzień, można wpaść w labirynt galerii handlowych i kupić rzeczy zupełnie niepotrzebne, a na te potrzebne może wtedy nie starczyć pieniędzy.

Black friday w Polsce

Przywędrował tutaj z Ameryki. To jest to pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. Teorii na temat nazwy jest dużo i żadna niestety nie została potwierdzona. Pierwsza z nich mówi o tym, że pracownicy chcieli przedłużyć sobie Święto Dziękczynienia i nie poszli do pracy, przez co wystąpiła fala zwolnień. Druga związana jest ze złotem i w 1869 roku, gdy cena tego surowca osiągnęła rekordową wysokość, rząd Stanów Zjednoczonych musiał interweniować i załamanie rynku finansowego. Ostatecznie cena złota spadła ze 160 na 130 dolarów za uncję. Ostatnia teoria mówi o ogromnych korkach, które występują w pobliżu galerii handlowych i właśnie dlatego, że jest utrudnienie ruchu ten dzień nazywa się czarnym piątkiem.

Podsumowując, czarny piątek jest to dzień, gdzie praktycznie w każdym sklepie występują promocję i wyprzedaże. Warto odróżniać te dwa słowa i nie używać ich jako synonimów, ponieważ mają inne znaczenia. Teorii powstania nazwy czarny piątek jest wiele i żadna nie została potwierdzona. Jednak każda z nich posiada swoich zwolenników i warto zainteresować się skąd taka nazwa, a nie inna. Idąc na zakupy 23 listopada, warto zastanowić się co tak naprawdę jest potrzebne, żeby nie wydawać pod wpływem chwili. Na tym najbardziej zależy galeriom handlowym, jednak warto ten dzień wykorzystać i kupić taniej rzeczy, które się naprawdę podobają.

Czarny Piątek
4.7 (93.33%) 6 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *