Uroda

Depilacja bikini w domowych warunkach

depilacja bikini w domu

Wiele kobiet decyduje się na usuwanie włosków z okolic bikini za pomocą maszynki. Jednak jeśli chce się wykonać bikini głębokie, a zwłaszcza brazylijskie, czyli całkowicie usunąć włosy z okolic intymnych, dużo lepiej może sprawdzić się w tym wosk i nie trzeba w celu jego zastosowania wybierać się do kosmetyczki.

Depilacja bikini w domu nie musi być trudna

Skorzystanie z profesjonalnych usług, czyli depilacja woskiem w salonie kosmetycznym, może mieć wiele zalet, ale dla wielu kobiet jest to nazbyt krępujące, zwłaszcza jeśli chodzi o wykonanie depilacji brazylijskiej. Jest to też zdecydowanie kosztowne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chce się z niego korzystać systematycznie, warto więc zacząć depilować się w ten sposób samodzielnie. Na początku pewnie sprawi to pewne trudności, ale z czasem można będzie dojść w tym do wprawy, dzięki czemu depilacja woskiem w domu będzie zajmować mało czasu oraz nie będzie tak bolesna. Jest to zaś metoda lepsza od depilatora, gdyż za jednym zamachem można pozbyć się włosków ze sporego obszaru jednocześnie, więc bólu jest mniej niż w przypadku depilatora.

Bikini klasyczne, głębokie czy depilacja brazylijska?

Warto uzależnić rodzaj depilacji w tych miejscach od własnych preferencji. Depilacja bikini to obowiązkowy zabieg higieniczny oraz pozwalający czuć się komfortowo na przykład na plaży. Bikini głębokie daje jeszcze więcej komfortu, jednak obecnie największą popularnością cieszy się depilacja brazylijska, zapewniająca gładką skórę na całym obszarze miejsc intymnych. Taka depilacja sprawia nieco więcej trudności i jest bardziej bolesna niż klasyczne bikini, ale wielu paniom gwarantuje komfort i poczucie atrakcyjności. Warto jednak pamiętać, że taka metoda jest dobra tylko w przypadku kobiet, które nie mają problemy z wrastaniem włosków, inaczej bowiem nawet wydepilowana skóra nie będzie wyglądać ładnie ani nie będzie gładka.

Depilacja brazylijska w domu – jak się za to zabrać?

Najwygodniej będzie zaopatrzyć się w wosk w plastrach, gdyż korzystanie z wosku na gorąco wymaga sporej wprawy i może być trudne zwłaszcza na tym trudnodostępnym obszarze. Wosk w plastrach wygodnie będzie pociąć na małe kawałki, dbając, by każdy z nich miał pasek wolny od kleju, za który można będzie go pociągać przy zrywaniu. Plasterki należy rozgrzewać poprzez energiczne pocieranie w dłoniach, przyklejać na naciągniętą palcami skórę, wygładzać, a następnie energicznie zrywać pod włos. Nie jest to zabieg szczególnie przyjemny, gdyż włoski na tym obszarze są twarde i mocne, jednak szybko można się do tego przyzwyczaić, a efekt gładkiej skóry wynagradza wysiłek i ból. Początkowo mogą zdarzyć się wpadki w postaci nadmiernego przyklejenia się wosku, ale szybko dojdzie się do wprawy.
Po depilacji skóra może być przez jakiś czas zaczerwieniona i podrażniona. Należy usunąć resztki wosku za pomocą oliwki i nawilżyć nią skórę. Po krótkim czasie odzyska normalny wygląd i będzie jedwabiście gładka przez wiele tygodni. Kolejnej depilacji nie trzeba więc będzie wykonywać szybko.

Depilacja bikini w domowych warunkach
4.8 (96%) 5 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *