Uroda

Jak dbać o rzęsy? Proste sposoby na piękne rzęsy

jak dbać o rzęsy

Każda kobieta chciałaby mieć gęste, długie i mocne rzęsy, ale niestety nie zawsze Matka Natura takowymi obdarzyła. Wszak można zdecydować się na rzęsy doczepiane, jednak nie są one naturalne i efekt nie utrzymuje się zbyt długo. Dodatkowo już na pierwszy rzut oka widać, że takie rzęsy są sztuczne, a przecież takiego efektu chce się uniknąć. Dlatego warto zadbać o swoje rzęsy i stosować naturalne kosmetyki. Nie są one wcale drogie, a efekt może być imponujący.

Jak dbać o rzęsy? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa!

Wbrew pozorom małe rzeczy mogą dać duże rezultaty. To samo tyczy się pielęgnacji rzęs. Codzienny makijaż to dla kobiet rytuał, którego nie opuszczają nawet, gdy dzień spędzają w domu. O ile wykonywanie makijażu jest przyjemnością, tak jego zmywanie niekoniecznie. Tutaj właśnie kobiety popełniają rażący błąd. Wiele kobiet po prostu nie zmywa makijażu, bądź robi to bardzo niedokładnie. A przecież zły demakijaż jest szkodliwy nie tylko dla skóry, ale i dla rzęs. Rzęsy są bardzo delikatne i mogą wypadać. Zatem tusz należy zmywać bardzo dokładnie. Najlepiej użyć do tego celu delikatnego mleczka, albo też płynu do demakijażu. Warto również przemywać oczy zimną wodą i raz na jakiś czas zrezygnować z tuszowania rzęs.

Olejek rycynowy na rzęsy – postaw na sposoby naszych babek

O rzęsy trzeba zadbać.Trudno się z tym nie zgodzić. Można stosować do tego celu specjalne odżywki. Jednak niejednokrotnie ich cena jest dosyć wysoka, a efekty nie zawsze najlepsze. Dlatego warto zastosować kosmetyki, które znane były również naszym babciom,. Tutaj najlepszym wyborem jest olejek rycynowy. Regeneruje on włoski, scala, a jednocześnie przyspiesza wzrost. Olejek rycynowy przyciemnia również rzęsy . Istotne znaczenie ma również fakt, że doskonale odbudowuje ich strukturę, dzięki temu są mocniejsze, a jednocześnie pięknie się błyszczą. Olejek rycynowy wytwarzany jest z rącznika pospolitego. Jest on toksyczny, jednak w trakcie wytłaczania traci wszystkie swoje trujące właściwości. Zatem można go bezpiecznie stosować. Warto przy tym zadbać o regularne stosowanie, dzięki temu można uzyskać naprawdę spektakularny efekt.

Jak wydłużyć rzęsy?

Zamiast używać codziennie tuszu do rzęs, który powoduje osłabienie, warto zadbać o odpowiednią pielęgnacje. Rzęsy można wydłużyć, dzięki regularnemu stosowaniu oleju rycynowego. Warto kilka kropel nanieść na włoski. Jednak największe znaczenie ma tutaj codzienne stosowanie. Trzeba jednak uważać, aby olejek nie dostał się do oczu, gdyż może powodować pieczenie, czy też podrażnienie. Warto również stosować wazelinę i codziennie używać grzebyczka do rzęs. Jednak to dosyć mozolna praca, gdyż trzeba czesać rzęsy około 10 minut dziennie. Warto również wybierać kosmetyki na bazie sztucznego jedwabiu.

Zatem stosując naturalne kosmetyki i proste triki można bardzo wzmocnić rzęsy i sprawić, że będą prezentowały się naprawdę efektownie. Warto również zrezygnować z mocnego tuszowania rzęs. Kluczowe jest także zmywanie makijażu. Stosując te proste zalecenia Twoje rzęsy będą doskonale się prezentować.

Jak dbać o rzęsy? Proste sposoby na piękne rzęsy
4.5 (90%) 6 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *