Uroda

Jak dobrać podkład do twarzy?

jak dobrać idealny podkład do twarzy

Podkład jest podstawowym kosmetykiem w makijażu, bez niego nie jesteśmy w stanie dobrze zamaskować drobnych niedoskonałości, takich jak wypryski czy zmarszczki. Jednakże, źle dobrany podkład potrafi zepsuć nawet najlepszy makijaż. Wiele kobiet więc zadaję sobie pytanie, jak dobrać idealny podkład do twarzy? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Źle dobrany podkład

Źle dobrany podkład to błąd, który popełnia wiele kobiet w codziennym makijażu. Poprzez nieumiejętne dobieranie podkładu możemy uzyskać efekt daleki od zamierzonego albo tak zwany efekt maski. Należy pamiętać, że podkład nie może być ani za jasny, ani za ciemny, ale musi być idealnie dopasowany do koloru naszej skóry. Jednakże, jak dobrać dobry podkład, aby uzyskać najlepszy rezultat?

Jak dobrać idealny podkład do twarzy?

Przede wszystkim musimy znaleźć podkład odpowiedni do naszego rodzaju cery. W przypadku cery mieszanej albo tłustej, podkład nie może jej dodatkowo obciążać i blokować porów, są to więc bardzo lekkie podkłady. Z kolei dla cery suchej podkłady są bardziej kremowe i mają za zadanie również lekko nawilżyć skórę na twarzy.

Największy problem użytkowniczkom sprawia dobranie właściwego odcienia podkładu. W sklepie nie zawsze możemy uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie, więc warto poznać techniki dobierania podkładów na własną rękę. Są dwa sposoby. Najpopularniejszy to sprawdzanie odcieniu na zewnętrznej stronie dłoni, gdzie skóra jest kolorystycznie dobrze dopasowana do tej na twarzy. Druga opcja zakłada sprawdzanie kilku odcieni na linii żuchwy i porównywanie ich z kolorem skóry szyi, dzięki czemu uzyskamy płynne przejście i nie stworzymy znienawidzonego efektu maski.

Jak dobrać dobry podkład?

Korzystając z powyższych porad można spokojnie testować różne podkłady w drogeriach albo sklepach. Czasami potrzeba wielu prób i podejść, żeby znaleźć odcień najlepiej pasujący do naszej cery i jej koloru. W miarę możliwości starajmy się korzystać z pomocy ekspedientek albo kosmetyczek, przynajmniej na etapie szukania właściwego podkładu, ponieważ w ten sposób możemy ustrzec się wielu błędów, które wbrew pozorom nie są tylko domeną nowicjuszek.

Kilka złotych rad

Warto zapamiętać, że podkład powinien być dobierany indywidualnie do naszej skóry, aby znaleźć najlepszą dla siebie wersję. Jednakże, co jakiś czas należy się mu przyjrzeć, czy nadal spełnia swoje zadanie. Skóra dojrzewa i się zmienia, więc z biegiem czasu stary pokład może nie spełniać już swojej roli i na przykład nie kryć dostatecznie dobrze ewentualnych niedoskonałości, a to jest jego główną rolą – ma zakryć wszelkie mankamenty urody i stworzyć bazę pod właściwy makijaż. Otóż to, podkład tworzy bazę pod makijaż, więc należy używać go roztropnie, ponieważ jest podstawą makijażu, a nie jego głównym albo wręcz jedynym elementem.

Znalezienie właściwego podkładu to czasami żmudne zadanie, ponieważ, wymaga nierzadko kilku albo kilkunastu podejść. Jednak, właściwie dobrany podkład ma szansę stać się naszym sprzymierzeńcem każdego dnia, więc warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszego z nich.

Jak dobrać podkład do twarzy?
4.6 (91.43%) 7 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *