Porady

Jak kupować buty przez internet?

jak kupować buty przez internet

Internet otworzył przed ludźmi ogrom możliwości, ułatwił naukę, kontakty międzyludzkie, podróżowanie czy zakupy. W sieci możemy znaleźć mnóstwo sklepów, które oferują zakupy online we wszystkich kategoriach: odzież, kosmetyka, lekarstwa czy spożywka. Nierzadko tego typu oferty są znacznie korzystniejsze od tych znalezionych w sklepach stacjonarnych i warto korzystać z tego typu opcji.

Jak kupować buty przez internet?

O ile nie ma problemów z kupnem spożywki, kosmetyków, a nawet odzieży przez internet, o tyle obuwie wydaje się być na pierwszy rzut oka kłopotliwym towarem, ponieważ czasami nawet w sklepie nie wiemy jak zmierzyć rozmiar buta, a co dopiero online. Na szczęście sklepy internetowe ułatwiają to zadanie, tak bardzo jak tylko mogą, dzięki czemu nie musimy rezygnować z często bardzo okazyjnych i opłacalnych zakupów.

Jak zmierzyć rozmiar buta?

W większości sklepów internetowych z obuwiem znajdziemy instrukcje, jak krok po kroku wybrać rozmiar buta. Nawet jeżeli nie kupujemy pierwszy raz przez sieć, to warto rzucić na nią okiem oraz na tabelkę rozmiarową, ponieważ różne sklepy przyjmują różne oznaczenia. W jednych sklepach rozmiar może rosnąć o centymetr, a w innych o pół, co może okazać się kluczowe przy wyborze właściwej dla nas pary.

Generalna zasada wygląda tak, że należy zmierzyć swoją stopę, dzięki czemu pozyskamy rozmiar buta w cm. Żeby tego dokonać najłatwiej obrysować bosą stopę na kartce papieru i zmierzyć rysunek od pięty do dużego palca. Uzyskany wynik to długość naszej stopy, który należy przełożyć na rozmiar buta. W tabelce na stronie możemy znaleźć jaki rozmiar buta odpowiada danej długości, i tak na przykład 24.5 cm to może być rozmiar 38 albo 39. Jak wspomnieliśmy wyżej różne strony przyjmują różne rozmiary dla danej długości stopy, dlatego warto sprawdzić to każdorazowo w tabelce, aby uniknąć wszelkich nieporozumień.

Rozmiar buta w centymetrach (cm)

Warto pamiętać, że rozmiar buta w centymetrach inaczej jest podawany w Polsce, a inaczej za granicą. Pamiętajmy też, że niektóre marki uznają połówki rozmiarów, a nawet niższe jednostki, na przykład rozmiar 39 i 1/3. Zazwyczaj im bardziej rozpoznawalna marka i droższe obuwie, tym większe przywiązanie do tak rozdrobnionych pomiarów, co ma zagwarantować większy komfort kupującym. Ma to sens, ponieważ w przypadku wydania kilkudziesięciu złotych za parę butów, jesteśmy jeszcze w stanie zaakceptować ryzyko niedopasowania buta albo zamówienia złego rozmiaru. Jeżeli jednak na buty wydajemy kilkaset złotych albo i więcej, to zależy nam na ich jak najwłaściwszym wyborze.

Skoro już wiadomo jak kupować buty przez internet, to szkoda pomijać tego typu okazje. Warto pamiętać, że większość sklepów internetowych zezwala na zwrot towaru w terminie minimum 14 dni, dlatego też nawet jeżeli zamówimy niewłaściwy rozmiar to zawsze możemy go zwrócić albo wymienić na inny. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i przede wszystkim pieniędzy. Stąd tak duża popularność internetowych zakupów.

Jak kupować buty przez internet?
5 (100%) 2 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *