Porady

Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę?

jak optycznie wysmuklić sylwetkę

Istnieje kilka sposobów na to, aby optycznie wyszczuplić sylwetkę. Dlatego kobiety, które chcą wydawać się smuklejsze, powinny wybierać odpowiednie fasony oraz kolory ubrań. Warto też zapoznać się z techniką makijażu, która wyszczupli zbyt krągłą twarz.

Jak optycznie odjąć kilogramy?

Pierwszym krokiem do uzyskania szczuplejszej sylwetki jest bielizna modelująca. Dzięki niej figura będzie sprawiała wrażenie smuklejszej i lżejszej. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie podczas wyjątkowych okazji, takich jak rodzinne uroczystości czy przyjęcia. Wtedy szczególnie zależy nam na tym, aby dobrze wyglądać, nie tylko w czasie spotkania, ale też na zdjęciach. Dlatego każda kobieta, która zadaje sobie pytanie jak optycznie odjąć kilogramy, powinna zakupić bieliznę, która wyszczupli sylwetkę.

Dobrze dobrana bielizna wyszczuplająca nie będzie się odznaczała pod ubraniem, dzięki czemu nie trzeba będzie się martwić o to, że ktoś ją zauważy. Wybierając bieliznę należy pamiętać, żeby była ona całkowicie zakryta. Przed wyjściem warto sprawdzić, czy nie widać jej podczas siedzenia lub schylania się. Unikniemy w ten sposób niekomfortowej sytuacji, gdy szorty wyszczuplające będą wystawać spod zbyt krótkiej sukienki. Dzięki temu będziemy czuć się komfortowo, a nasza sylwetka będzie wydawać się szczuplejsza i lżejsza.

Optyczne wyszczuplenie sylwetki

Żeby sylwetka wydawała się szczuplejsza, należy odpowiednio wybierać fasony ubrań. Unikać należy poszerzających wzorów, takich jak na przykład poziome pasy. Warto natomiast kupować ubrania w pasy pionowe, dzięki którym figura optycznie się wysmukli. Doskonale sprawdzą się również wyszczuplające ubrania, które posiadają czarne wstawki po bokach. Panie z dodatkowymi kilogramami powinny zrezygnować również z nadmiernie poszerzających elementów, takich jak falbany, żaboty czy duże kołnierze.

Warto wiedzieć, że optyczne wyszczuplenie sylwetki uzyskamy również za pomocą właściwych kolorów. Doskonale sprawdzą się ciemne barwy, takie jak czerń, granat lub brąz. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować z noszenia jasnych ubrań. Niech jednak nie będą one podstawą stylizacji, a jedynie jej dodatkiem. Niekorzystne są natomiast kolory intensywne oraz neonowe. Nie tylko poszerzą sylwetkę, ale również przyciągną spojrzenia, uwydatniając to, co chcemy ukryć.

Makijaż wyszczuplający twarz

Kobiety, które borykają się z dodatkowymi kilogramami, mogą za pomocą kosmetyków optycznie wyszczuplić twarz. Dzięki temu będzie się ona wydawać smuklejsza. Podstawą makijażu jest umiejętne konturowanie twarzy. Pozwoli to wymodelować jej kształt i zatuszować zbyt krągłe rysy. Odcień kosmetyków należy dobrać odpowiednio do koloru swojej cery, dzięki czemu makijaż będzie wyglądać naturalnie.

Wykonując makijaż wyszczuplający, najlepiej zrezygnować z kosmetyków brokatowych oraz opalizujących. Podkreślą one zbyt krągłe rysy twarzy, uwydatniając pucołowate policzki. Nakładając róż lub bronzer, należy unikać poziomych pociągnięć pędzlem, ponieważ poskutkuje to niechcianym poszerzeniem. Równie pomocny będzie powiększający makijaż oczu, który wyrówna proporcje twarzy.

Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę?
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *