Porady

Jak walczyć z nieprzyjemnym zapachem z butów?

jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z butów

Buty kupujemy z myślą, by posłużyły nam przez kilka sezonów. Aby wyglądały na nieznoszone należy odpowiednio o dnie dbać. Nie tylko poprzez impregnowanie i pastowanie, ale ważne jest też, by dbać o buty od środka. Po pewnym czasie mogą zacząć wydzielać brzydki zapach. Nieprzyjemny zapach można łatwo zlikwidować domowymi sposobami. Zatem jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z butów?

Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach z butów

Starsze pokolenie stosowało różne domowe sposoby na nieprzyjemny zapach z butów. Należy do nich herbata, Torebki herbaty należy umieścić wewnątrz butów i pozostawić je przynajmniej na jedną dobę. Herbata doskonale neutralizuje zapachy oraz je wchłania. Herbata nie musi być markowa, wystarczy zwykła czarna lub zielona. Innym sposobem jest nasypanie do butów sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Proszek lub sodę należy zostawić w butach przez kilkanaście godzin, a następnie go wytrzepać. Soda i proszek mają małe ziarenka dlatego najlepiej usunąć je później odkurzaczem. Jeżeli posiadamy w domu kota i żwirek to tym samym mamy kolejny domowy sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z butów. Żwirek ma na celu pochłaniać nieprzyjemne zapachy i wilgoć. Żwirek w butach należy pozostawić na całą noc, a następnie go wysypać. Równie skuteczne jest spryskanie wnętrza butów lakierem do włosów. Po wyschnięciu brzydki zapach powinien zniknąć. Cytryna i szałwia także pochłaniają zapachy. Skórkę z cytryny oraz szałwię należy umieścić w płóciennym woreczku i włożyć je do butów. Szałwia ma także właściwości antybakteryjne, a cytryna wytwarza przyjemny aromat.

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z butów, a materiał wykonania butów

Warto sprawdzić, z jakiego tworzywa wykonane są buty. Buty wykonane ze sztucznych materiałów nieprzyjemnie pachną już po zakupie. Aby tego uniknąć należy stawiać na naturalne materiały, np. skórę, zamsz. Buty skórzane lub zamszowe posłużą nam dłużej, stopa się w nich nie będzie tak pocić, a tym samym nie będą brzydko pachnieć. Natomiast gdy jednak kupimy buty z tworzyw sztucznych to można do nich dokupić naturalną wkładkę, np. z wełny, bawełny.

Jak usunąć brzydki zapach z butów i jak dbać o buty?

Jeżeli cierpimy na nadmierną potliwość stóp to codziennie powinniśmy ubierać inne buty. Po każdym użyciu obuwie należy wysuszyć i zdezynfekować. But od środka można także przetrzeć alkoholem, który zabija bakterie. Ważne jest też, by nosić skarpetki z naturalnych materiałów. W sklepach także znajdziemy szereg specyfików, które pomogą nam w walce z nieprzyjemnym zapachem butów. Przemoczone buty muszą dokładnie wyschnąć, zanim je znowu ubierzemy. Aby szybciej wyschły to należy ustawić je w wentylowanym pomieszczeniu i wypchać je gazetami lub papierem.

Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Pytanie to pojawia się, gdy nasze buty przemokną lub są wykonane ze sztucznych materiałów. Obecnie mamy szereg specyfików do kupienia w sklepie, które pomagają uporać się z nieprzyjemnym zapachem. Równie skuteczne są także domowe sposoby, np. skórka z cytryny, soda oczyszczona, proszek do pieczenia, żwirek, herbata, a nawet lakier do włosów. Należy tylko wybrać odpowiedni sposób dla siebie.

Jak walczyć z nieprzyjemnym zapachem z butów?
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *