Uroda

Jak wybielić zęby domowym sposobem?

jak wybielić zęby domowym sposobem

Zęby są naszą wizytówką. Trudno się z tym nie zgodzić. Żółte zęby powodują nieestetyczny wygląd. Mogą być też źródłem kompleksów. Warto zauważyć, że piękny uśmiech zwiększa atrakcyjność, a przy tym pewność siebie. Zatem warto zadbać o swoje zęby. Oczywiście można wybrać się do stomatologa i zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów. Jednak wadą takiego rozwiązania niewątpliwie jest cena. Na szczęście można zdecydować się na na naturalne metody, które w dodatku są w pełni bezpieczne.

Jak wybielić zęby?

Zęby oczywiście można wybielić u dentysty. Tutaj najczęściej stosuje się lampy wybielające. Już w godzinę można mieć białe zęby. Jednak cena to około 3000 złotych. Również takie wybielanie może prowadzić do dużej nadwrażliwości.Jednak z takiej metody nie mogą korzystać kobiety w ciąży. Oczywiście można również stosować pasty wybielające, czy też płyny do płukania ust. Warto jednak pamiętać, że mając plomby, nie zostaną one wybielone. Wtedy należy je wymienić. Oczywiście przed wybieleniem zębów konieczne jest również wyleczenie wszystkich zębów.

Jak wybielić zęby domowym sposobem?

Nawet osoby, które mają zdrowe zęby i przykładają dużą wagę do ich pielęgnacji narzekają na kolor swojego uzębienia. Bowiem na kolor zębów wpływają również czynniki genetyczne, czy dieta. Na szczęście można zastosować domowe sposoby, dzięki którym można wybielić zęby. Jeżeli Twoim problemem są delikatne żółte przebarwienia to możesz myć zęby musem truskawkowym. Dzięki niemu pozbędziesz się drobnych przebarwień. Płukanie jamy ustnej sokiem z cytryny ma działanie wybielające, jednak wadą takiego rozwiązania jest fakt, że cytrusy mogą niszczyć i osłabiać szkliwo. Ciekawym sposobem jest również mycie zębów aktywnym węglem, bądź pastą na jego bazie. Efekt jest widoczny już po krótkim czasie stosowania. Jednak może prowadzić do nadwrażliwości. Węgla aktywnego należy używać 2 razy w tygodniu. Wbrew powszechnej opinii soda oczyszczona, wcale nie powoduje wybielania zębów, co najwyżej pozwala pozbyć się osadu. Warto również do pasty dodać odrobinę kurkumy, która nie tylko wybiela zęby, ale również wzmacnia. Oczywiście należy pamiętać, aby stosować tylko jedną metodę, gdyż łączenie ich wszystkich niekoniecznie może dać najlepsze efekty. Istotne znaczenie ma również systematyczność.

Nakładki wybielające zęby – świetny sposób na białe zęby

Warto również zdecydować się na nakładki wybielające na zęby. Tutaj można postawić na żel, który w swoim składzie nie ma nadtlenku wodoru. Dzięki temu żel jest bezpieczny dla szkliwa i dziąseł. Cała aplikacja zajmuje tylko kilka minut, a efekt jest naprawdę imponujący. Otóż żel nakłada się na specjalną nakładkę. Taką nakładkę należy trzymać na zębach nie dłużej niż jedną godzinę,chyba że na ulotce napisane jest inaczej. Istotne znaczenie ma tutaj codzienne stosowanie. Warto oczywiście zadbać o tzw. białą dietę, gdzie warto zrezygnować z picia czerwonego wina, czy też picia dużej ilości kawy, czy herbaty.

Warto zatem stosować naturalne i domowe sposoby. Dzięki temu można cieszyć się białymi zębami.

Jak wybielić zęby domowym sposobem?
4.7 (94.29%) 7 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *