Moda

Jak kupować koszulę? Mężczyzna na zakupach

jak kupować koszule

Każdy mężczyzna posiada w swojej szafie kilka koszul. Niewielu z nich może jednak pochwalić się świetnie dopasowaną koszulą dobrej jakości, która podkreśla atuty sylwetki. Dobrze dobrana koszula nadaje elegancji i klasy każdej stylizacji.

Jak kupować koszule?

Pierwszym etapem zakupów powinien być wybór odpowiedniego kroju koszuli, który będzie dobrze dopasowany do sylwetki. Do najpopularniejszych należą kroje:
– slim fit, slim, extra slim – krój taliowany, czyli dopasowany, podkreślający sylwetkę mężczyzny. Jest to krój idealny dla mężczyzn o nienagannej sylwetce. Najlepiej prezentuje się w wersji gładkiej, bez wzorów;
– regular, czyli krój prosty, bez wcięcia w talii, który pasuje do każdej sylwetki;
– relaxed – krój, w którym najlepiej prezentują się mężczyźni o nieco bardziej kształtnej sylwetce. Niestety występuje w sklepach najrzadziej i trudno go znaleźć.

Poza krojem koszuli do wyboru są również różne rodzaje kołnierzyków. Najbardziej popularny jest kołnierzyk prosty – kent, który pasuje na każdą okazję. Zdecydowanie bardziej oficjalny jest kołnierzyk włoski z szeroko rozstawionymi końcami, co eksponuje krawat. Do garderoby codziennej najlepszym rozwiązaniem jest koszula z kołnierzykiem buttondown. Poza kołnierzykiem należy zwrócić uwagę na mankiety koszuli i sposób ich zapięcia. Wyróżnia się mankiety zapinane na guziki oraz zapinane na spinki (tzw. mankiety francuskie). Zdecydowanie najczęstszym wyborem są mankiety z guzikami, które nadają się niemal na każdą okazję. Wyjątek stanowią oficjalne spotkania i uroczystości, w przypadku których warto postawić na eleganckie spinki.

Rozmiary koszul męskich – jak dobrać rozmiar koszuli?

Po wybraniu odpowiedniego kroju należy dobrać właściwy rozmiar koszuli. Pasujący rozmiar określa się m.in. biorąc pod uwagę rozmiar kołnierzyka. W tym celu należy zmierzyć obwód szyi, zostawiając niewielki zapas. Dobrze dopasowany kołnierzyk powinien przylegać do szyi z niewielką przestrzenią po zapięciu ostatniego guzika.
Rozmiary koszul męskich dopasowuje się również do wzrostu mężczyzny. W tym celu najlepiej jest kierować się tabelą rozmiarów przygotowaną przez producenta koszul. Dobrze dobrana koszula powinna być dopasowana, ale też nie krępować ruchów. Nie może być również zbyt luźna, ponieważ nie wygląda to elegancko. Ważnym aspektem jest także długość koszuli, ponieważ zbyt krótka może wysuwać się ze spodni, co będzie wyglądać niechlujnie. Rękaw koszuli powinien sięgać nieznacznie poza nadgarstek i wystawać ok. 1 cm poza rękaw marynarki.
Jeżeli masz problem z tym jak dobrać rozmiar koszuli, poproś o pomoc sprzedawcę w sklepie, w którym chcesz dokonać zakupu.

Ważne jest, aby przed zakupem dokładnie obejrzeć i przymierzyć koszulę, żeby mieć pewność, że jest ona najlepszym wyborem. Warto postawić na materiał dobrej jakości, dzięki któremu będzie można cieszyć się koszulą przez długi czas. Jeśli nie wiesz jak kupować koszule, możesz skorzystać z porady sprzedawcy w sklepie lub z pomocy profesjonalnego stylisty/stylistki.

Jak kupować koszulę? Mężczyzna na zakupach
5 (100%) 2 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *