Moda

Jaką wybrać kurtkę do garnituru?

kurtka do garnituru

Większość mężczyzn uważa, że do garnituru pasuje tylko płaszcz, a założenie kurtki jest modowym faux pas. Są jednak sytuacje, kiedy można pozwolić sobie na kurtkę do garnituru. Warto zastanowić się, jaki model kurtki będzie odpowiedni, aby zestaw nie pasował do siebie jak przysłowiowy kwiatek do kożucha.

Kurtka do garnituru – wybierz wersję smart casualową

Czasem garnitur zakłada się na mniej oficjalne okazje i wybiera się koszulę, np. bottom down, do której nie nosi się krawata. W tej sytuacji można pozwolić sobie na założenie kurtki na marynarkę w chłodny dzień. Ponieważ stanowi ona już pewną warstwę, aby nie dodać sobie przesadnie gabarytów, warto wybrać kurtkę pikowaną z cieńszego materiału. Kurtka do garnituru w tej wersji powinna być utrzymana w stonowanej tonacji kolorystycznej, najlepiej dopasowana do koloru garnituru.

Jaka kurtka do garnituru? – postaw na podobne materiały

Oczywiście można postawić również na kurtkę do garnituru wykonaną z tego samego materiału, co garnitur, która swoją strukturą i obecnością klap bardziej przypomina płaszcz. W tej wersji można zdecydować się na klasyczny krawat. Może to być kurtka zapinana na guziki jedno lub dwurzędowa.

Jaka kurtka do garnituru? – rockowy elegant w skórzanej kurtce

Kolejną możliwością jeśli chodzi o garnitur jest założenie do niego skórzanej kurtki. W tej wersji jednak kurtka będzie zastępować marynarkę, chyba że krój jest wyjątkowo obszerny. Można tu postawić na cienki krawat i stworzyć nieco ugrzecznioną wersję rockowego eleganta. Można również wybrać wersję bardziej casualową bez krawata. Do bardziej dopasowanych spodni garniturowych można dobrać krótką skórzaną kurtkę. Kiedy mają prostą nogawkę to najlepszym wyborem będzie opływowy, lekko luźny fason kurtki skórzanej.

Kurtka męska do garnituru – ważna jest długość i kolor

Kurtka męska do garnituru nie powinna być zbyt krótka. Niedopuszczalne jest by marynarka wystawała poza obręb kurtki, gdyż wygląda to mało profesjonalnie i z pewnością z elegancją ma niewiele wspólnego. Na krótką kurtkę można zdecydować się właściwie tylko wtedy, gdy zasłania marynarkę lub ją zastępuje w wersjach garniturów smart casualowych. Nie warto również czynić tu dużych kontrastów między kurtką, a garniturem. Ewentualnie można dobrać ją pod kolor dodatków, ale jeśli są zbyt jaskrawe to taka opcja sprawdzi się jedynie na mniej formalną imprezę. Ważna jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie na kurtce nie powinny znajdować się żadne naszywki, które od razu czynią ją propozycją casualową. Ponadto nie powinien znajdować się na niej również niekryty i gruby zamek.

Wybór kurtki do garnituru wcale nie należy do łatwych. Jednak kierując się podstawowymi wskazówkami, można sobie całkiem nieźle poradzić. Jeśli materiał garnituru jest gładki, to podobnie powinna prezentować się kurtka. W przypadku tweedowych garniturów raczej nie sprawdzą się skórzane kurtki i trzeba postawić na tweedowy materiał kurtki. Dzięki temu ma się pewność, że w każdej formalnej sytuacji niezależnie od okoliczności i pogody będzie się wyglądać elegancko.

Jaką wybrać kurtkę do garnituru?
4.7 (94.29%) 7 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *