Porady

Maski antysmogowe

maski antysmogowe czy działają

Wiadomości coraz częściej podają do informacji, że smog nie odpuszcza i zalewa polskie powietrze. Jednych to nie interesuję, a inni przeżywają i po godzinie 19 nie wychodzą z domów bez maski antysmogowej. Fenomen masek przyszedł do Polski chyba z dalekiego wschodu, bo chyba każda osoba kojarzy osoby, właśnie z tamtej części świata, które noszą maski żeby nie zatruć się powietrzem. Opinie o tym przedmiocie są podzielone, jednak warto zainteresować się nią dokładniej jeżeli dbamy o swoje zdrowie.

Maska antysmogowa – jak wybrać?

Wybór jest dość szeroki jednak warto zwrócić uwagę na pewne czynniki,
1. Rodzaj filtra
Głównym czynnikiem, który wpływa na filtr jest stopień pochłanialności zanieczyszczeń. Najlepsze maski potrafią przefiltrować, aż 99,9% powietrza, które zostanie pochłonięte. Rodzaje filtrów, które są dostępne na rynku to:
– Filtr węglowy,
– Filtr HEPA,
– Filtr bio.

2. Dopasowanie do twarzy
Żeby maska mogła zostać wykorzystania w 100% musi przylegać do twarzy. Nawet drobna dziurka będzie powodować przedostawanie się smogu do ust. Warto udać się do specjalisty z zakresu masek, który dopasuję dany sprzęt do twarzy klienta, tak żeby spełniał on oczekiwania.

3. Wygląd maski
Jeśli ktoś musi zawsze wyróżniać się z tłumu to na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Możliwość wyboru pozwala na różne kolory i wzorki na masce. Przez co noszenie jej nie jest wcale niczym tak strasznym.

Maski antysmogowe, czy na prawdę działają?

Według badań, które były licznie przeprowadzane na temat masek, można wywnioskować, że one działają. Jest to także przyczyna, że można spotkać coraz więcej osób, które noszą maski antysmogowe. Noszenie ich nie jest już wcale żadnym zaskoczeniem, a jeśli mają pomóc w oddychaniu to naprawdę warto w nie zainwestować. Mogą się one przydać przede wszystkim starszym osobom, które i tak mają już problemy z oddychaniem.

Maski antysmogowe dla biegaczy

Wysiłek fizyczny na dworze jest czymś co wytwarza bardzo dużo endorfin w organizmie człowieka. Jednak jeśli smog atakuję powietrze Polski z każdej strony, warto zainteresować się tematem masek. Podczas dużego wysiłku, powietrze jest wdychane i wydychane z większą częstotliwością. Dlatego maska antysmogowa może przede wszystkim pomóc właśnie osobom podczas biegania. Wielu sportowców zainwestowało właśnie w ten rodzaj sprzętu i często promują go na swoich social media.

Podsumowując, maski antysmogowe są bardzo przydatne podczas ciągle rosnącej ilości smogu. Podczas pierwszego zakupu, warto udać się do specjalisty, który dobierze maskę pod predyspozycję klienta. Trzeba również pamiętać, że maski antysmogowe potwierdziły swoje działanie podczas licznych badań. Są one przede wszystkim wykorzystywane wśród osób starszych, dla których oddychanie nie jest proste i sportowców, którzy ćwiczą na dworze.

Maski antysmogowe
4.7 (93.33%) 6 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *