Porady

Plamy z czerwonego wina – jak je usunąć?

usuwanie plam z czerwonego wina

Efekt w postaci plamy z czerwonego wina może wywołać kilka sytuacji i jest to na przykład romantyczna randka. Po tym incydencie bardzo ciężko zająć się samym ubraniem od razu i najczęściej czyszczenie na przykład koszuli jest odwlekane. Jest to pierwszy i główny błąd, ponieważ jeśli ktoś zadziała od razu to może mu się udać pozbyć plamy po winie, nawet na białej koszuli. Warto zainteresować się tym tematem, żeby w przyszłości pokazać płci przeciwnej jakim się jest zaradnym, bo usuwanie plam z czerwonego wina wcale do najprostszych nie należy. W tym tekście zostaną przedstawione sposoby na pozbycie się zabrudzenia z ubrania.

Usuwanie plam z czerwonego wina

1. Należy jak najszybciej obsypać plamę solą i następnie moczyć ubranie w wodzie przez około pół godziny. Po tym czasie wystarczy uprać odzież z plamą i zabrudzenie powinno zniknąć.

2. Moc bieżącej wody także może pomóc w przypadku plamy po winie. Podczas gdy wytworzy się zabrudzenie należy jak najszybciej plamę umieścić pod bieżącą wodą i opłukać ile się da. Następnie jak to zazwyczaj jest w schemacie, należy wyprać ubranie i oczekiwać, że wszystko poszło tak jak powinno.

3. Jeśli jednak incydent wydarzy się w miejscu, gdzie nie można zareagować od razu. Należy liczyć na sodę oczyszczoną, która dzięki związkom chemicznym, które się w niej znajdują pozwoli zwalczyć stare plamy z czerwonego wina na odzieży. W misce z litrem wody, należy umieścić ubranie i wsypać tam 4 łyżki stołowe sody oczyszczonej, następnie tak jak poprzednio uprać element ubioru.

4. Bardzo ciekawym pomysłem, który wiąże się z niebywałą precyzją jest oblanie plamy z czerwonego wina, winem białym. Pozwoli to wybielić miejsce na odzieży. Jednak trzeba pamiętać, że przy tym sposobie należy być bardzo uważnym, żeby nie oblać innych części niż, te które są już zabrudzone.

5. Jeśli plama będzie na obrusie. Można wykorzystać metodę moczenia w roztworze spirytusowym. W tym celu należy wlać do wiadra spirytus i wodę w proporcjach 1 do 1. Następnie moczyć biały obrus, bądź koszulę i po wymoczeniu wyprać w wysokiej temperaturze.

6. Mydło samo w sobie ma właściwości czyszczące, więc nie mogło go zabraknąć na tej liście. Jeśli plama po czerwonym winie jest stara, to należy użyć mydła i amoniaku w celu wybielenia ubrania. Oczywiście wszystko powinno się odbywać z dodatkiem ciepłej wody.

7. Krem do golenia na starą plamę. Jeśli ktoś posiada starą plamę, to należy nałożyć delikatnie krem do golenia i po około 20 minutach spłukać wszystko pod ciepłą wodą.

8. Jeśli plama wystąpi na kolorowym ubraniu, należy wykorzystać mąkę ziemniaczaną, która pozwoli na przywrócenie koszulki do stanu używalności. Następnie jak wcześniej należy uprać koszulkę w pralce.

Podsumowując, plamy z czerwonego wina najlepiej czyścić zaraz po ich powstaniu. Jeśli jednak ktoś nie ma możliwości wyczyszczenia koszulki, bo jest na przykład na weselu to nic straconego, ponieważ istnieją metody, które pozwalają na doczyszczenie ubrania, bądź obrusu z plamy, która ma nawet parę dni.

Plamy z czerwonego wina – jak je usunąć?
4.5 (90%) 8 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *