Moda

Stylowe chrzciny – w co się ubrać?

chrzciny w co się ubrać

Ważne uroczystości kościelne już od jakiegoś czasu przestały mieć wymiar jedynie religijny. Ślub niemal od zawsze wiąże się z hucznym weselem, jednak komunia czy chrzciny dopiero od kilkunastu lat połączone są ze zwykle dużym przyjęciem w gronie rodziny i przyjaciół, często w restauracji czy wynajętej sali. Do rzadkości należą już jeszcze do kameralne spotkania w domu, w gronie najbliższych osób.

W co się ubrać na chrzciny?

Okazja taka wiąże się zawsze z ważnym aspektem, jakim jest strój. W tak uroczystym dniu należny podkreślić jego powagę odpowiednim ubiorem, a dodatkowo czujemy presję pokazania się od jak najlepszej strony w towarzystwie. Jak pogodzić te zdawałoby się odmienne wymagania i wybrać idealny strój na chrzciny?

Uroczystość kościelna z pewnością nie jest miejscem na rewię ekstrawaganckiej mody. Należy pamiętać o powadze miejsca, jakim jest kościół, nawet jeśli sami jesteśmy innego wyznania i jako gość- dostosować się do sytuacji.
Panowie nie mają właściwe większego problemu z ubiorem na ważne okazje. Garnitur zawsze będzie dobrym wyjściem, a na mniej oficjalne wyjścia czy już na przyjęcie po uroczystości wystarczy ładna koszula i eleganckie spodnie materiałowe, czy garniturowe. Królują raczej ciemne barwy garniturów, dlatego koszula powinna być jasna, ale nie koniecznie biała. Krawat nie jest wymagany, choć mile widziany, gdyż dopełnia stylizację, a już na przyjęcie można go zdjąć.

Ubiór na chrzciny dla kobiety

W co się ubrać na chrzciny będąc kobietą? (uwaga- lepiej wygląda „W co ubrać się na chrzciny”) Tu zwykle napotykamy większy problem. Chcemy przecież wyglądać nie tylko odpowiednio do okazji, ale też po prostu ładnie i modnie. Nie zawsze te dwie rzeczy idą ze sobą w parze i często trzeba postawić na kompromis. Przyjęło się, że na uroczystości związane z obrządkiem religijnym powinno się występować w tzw. stroju koktajlowym.
W stroju kobiecym oznacza to sukienkę sięgającą kolan lub połączenie bluzki i spódnicy/spodni, w stonowanych, przeważnie pastelowych kolorach. Powinniśmy unikać ciemnych barw, bardzo głębokich dekoltów i zbytniego odsłaniania ud.

Polecany jest też umiar w wyborze biżuterii. Lepiej zdecydować się na klasyczne dodatki, które zawsze są w dobrym guście- delikatne, złote lub srebrne. Warto wybrać jeden mocny dodatek przyciągający uwagę i dodający stylizacji tzw. pazura, ale bez zbędnej przesady. Może to być wyrazisty naszyjnik czy kolczyki, jednak wtedy warto stonować lub zrezygnować z innych dodatków. Elementem takim nie musi być wcale biżuteria. Możesz wybrać ciekawą torebkę czy buty w mocnym kolorze. W ten sposób pokażesz wyczucie stylu, ale też klasę.

Moda coraz bardziej podąża w kierunku wygody i komfortu. To, co jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia, teraz wkracza na salony i jest oznaką dobrego gustu. Dzięki temu nie musimy sztywno trzymać się wytyczonych ram, a swój styl możemy wyrazić nawet podczas bardzo eleganckiego przyjęcia. Wybierając strój na chrzciny myśl przede wszystkim o swoim komforcie, potem dostosuj swój wybór do okazji, dobierając dodatki. I baw się dobrze!

Stylowe chrzciny – w co się ubrać?
4.6 (92%) 5 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *